Потребителски вход

16.05.2018 17:37 - Как да организираме сами събитие от 1500 км дистанция
Автор: vigodakovski Категория: Политика
Прочетен: 1131 Коментари: 1 Гласове:

Последна промяна: 16.05.2018 21:48

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Давам ви реален пример със събитие, което организирах съвсем сам. Наистина стана от 1500 км. Темата е ясна - Истанбулската Конвенция. Кацнах със самолета точно ден преди събитието. И даже присъствах. Ако има интерес, ще дам подробности как се прави. Ето ви Обръщението към нацията

Мълчаливо присъствие /флашмоб/ срещу Истанбулската Конвенция
На 4.2.2018 г. неделя между 14 00 и 14 30 часа в центъра на всеки град или село, където успеем да се съберем.
За София нека мястото бъде пред Народното събрание.
Здравейте Приятели,
Пиша ви с надеждата да не допуснем приемането на н.нар. Истанбулска Конвенция. Хората, които осъзнават колко гибелна би била тя за България са много. Нека ни видят. Нека накараме елита да свърши малко работа, за да заслужи привилегията да ни управлява. Нека проявят малко интелигентност при приемането на факта, че съществуването на народа предпоставя съществуването на елита, а не обраното. Нека проявят здрав егоизъм и си запазят възможността те да раздават порциите. Смятам, че за целия народ семейството и близките му стоят в ценностната му система преди държавата и съответно елита. Тия 2 млн. Българи в чужбина показват точно това. Да погледнем пак нагласите за емиграция? В момента асоциацията ми за държава е един пясъчен часовник, където отгоре е България, отдолу ЕС, а пясъка си изтича отгоре – надолу. Нека ни организират, за да не се организираме сами. Ако искат да яхат процеса, не ме интересуват целите им. Важното е да не се случи нещо непоправимо. За тази цел предлагам да организираме мълчаливо присъствие /флашмоб/ в точно определен момент, а именно на 4.2.2018 г. неделя между 14 00 и 14 30 часа в центъра на всеки град или село, където успеем да се съберем повече хора.
За София нека мястото бъде пред Народното събрание.
Мисля, че за да се разхождаш няма нужда от разрешение на кмета.
Това е идеята, нататък ме интересува само крайния резултат.
Предлагам следните правила
1. Никакви плакати и скандирания. Никакви политически лозунги просто мълчаливо присъствие. Нищо друго, освен здравословна разходка
2. По желание може да се носи свещичка, без значение каква. Но това не е задължително, всеки си преценява сам. Ако полицаите сред нас искат, да си пушат както те си знаят. Това не е от значение, важното е присъствието.
3. Мълчаливо разотиване в 14 30 часа
След това ще изчакаме реакцията ден-два, но не повече и ще измислим нещо друго.
Например прибиране на децата един час по-рано от училище или пък един ден спонтанна ваканция. Или ще повторим същото следващата седмица. Пълен контрол и бойкот върху джендър-мероприятията сред децата. Ще импровизираме, идеи всякакви. Сигурно има някой да измисли нещо по-умно от мен.

Ако сте съгласни, подобрявайте и разпространявайте!

Тагове:   ик политика,

Гласувай:

Следващ постинг
Предишен постинг

1. vigodakovski - Понякога изобщо не е важно. колко хора ще дойдат
16.05.2018 21:52
Важното е, че започва да се организира съпротива!
цитирай
Търсене