Потребителски вход

Автор: vigodakovski Категория: Технологии
Прочетен: 281 Коментари: 0 Гласове:

Последна промяна: 12.05.2018 07:31

100 пъти НЕ на автономните коли! Я прочетете пак законите на роботиката:

1. Роботът не може да навреди на човешко същество или чрез бездействие да причини вреда на човешко същество.
  2. Роботът трябва да се подчинява на заповедите, поролучени от човешки същества, освен когато тези заповеди влизат в противоречие с Първия закон.
  3. Роботът трябва да защитава съществуването си, освен когато това влиза в противоречие с Първия и с Втория закон.
  4. Закон № 0: Един робот не трябва да причинява вреда на човечеството или чрез бездействието си да допусне на човечеството да бъде причинена вреда. Към останалите закони се добавя условието: „ако това не противоречи на Нулевия закон.“ (формулиран от робот по-късно)

Те вече ни убиват! Автономните коли. Въпреки контрола на човека в купето. А какво ни чака, ако ги оставим сами на пътя. Ако им поверим градския транспорт.
Засега има регистрирани над 50 катастрофи с коли-роботи! Има глобени такива.
Само си представете луд хакер да реши да си връща на хората и да настрои колата да убива. Сюжет като за Холивуд! Да измисли вирус. Да превземе колата ти - робот дистанционно и да те рекетира да си дадеш спестяванията, иначе те разбива в някоя  стена след 50 км.
Нещо като римейк на Скорост с Киану Рийвс, само че осъвременен.
А ако така се положи началото на модерен тероризъм.
Я сега да вкараме и малко политика. И ирония може. Ако комисарката Габриел не успее да ни защити и Путин ни превземе колите ;)

to be continued

Тагове:   технологии,   коли,