Потребителски вход

Постинг
09.05.2018 12:39 - Далавера за автомобилисти
Автор: vigodakovski Категория: Лични дневници
Прочетен: 317 Коментари: 1 Гласове:

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Преди година колата ми отказа на магистралата на 2 км от Правец. Не ще и не ще да върви. После се оказа, че доброжелател ми е сипал чакъл през капачката за маслото. За двигателя направо майсторът си каза, че става само за скрап. Бях си за пътна помощ отвсякъде. Имах номер, даден ми от приятел, и звъннах веднага. Човекът отсреща каза, че ще е при мен до час. Да обезопася колата, че е на магистрала. Така и направих и зачаках.
Междувременно спря патрулка и полицаите ме питаха има ли проблем. Разказах всичко. Те потвърдиха, че колата не може да оттане така и трябва евакуация с пътна помощ.
Превозът до София излезе към 150 лв.
Запомних много добре случката и в Германия се застраховах при ADAC за близо 85 Евро, защото същата услуга на магистралата струвала поне 600 Евро.
По-късно вече в България попаднах на реклама на СБА, демек съюза на автомобипистите. Там си избрах годишна карта за около 50 Евро със същите екстри като в Германия - безплатен годишен преглед и безплатни юридически консултации, по-евтини гуми. Но основното беше безплатна пътна помощ в Европа и България. Спестих 50 лв като използвах безплатния ГТП и сега даже пак да ме предаде сегашната ми кола съм на далавера. Все пак да не се случва, защото ядовете са големи.

Тагове:   полиция,   повреда,   ремонт,   кола,

Гласувай:

1. vigodakovski - Пррверих още нещо
10.05.2018 23:09
Може само пътна помощ за 35 лв.
цитирай
Търсене