Потребителски вход

19.11.2018 19:18 - ***
Автор: emi1ts Категория: Други
Прочетен: 3568 Коментари: 8 Гласове:

Последна промяна: 19.11.2018 19:30

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

Забавни цитати
 под формата на мъдри мисли с хумористично звучене могат да те накарат да се усмихнеш и да се замислиш едновременно. Кратките цитати със забавен текст могат да ти помогнат да се изкажеш шеговито и остроумно в много житейски ситуации, в които не си сигурен как да реагираш. Позабавлявай се с написаните по-долу забавни цитати, а ако искаш да бъдеш “душата на компанията”, непременно запомни някои от тях.

Забавни цитати

“Мислите скачат като бълхи, но не всекиго хапят.”  Джордж Бърнард Шоу

“Ако не успеете от първия път, значи парашутизмът не е вашият спорт.”

“Блондинките винаги са загадка – дали са изкуствени или са родени глупави.”

“Любовта към тъщата се измерва в километри.”

“Ако не си знаете цената, не си мислете, че сте безценен.”

“Работата си е работа, но трябва и нещо полезно да се свърши.”

“Не е нужно да изядеш цялото яйце, за да разбереш, че е развалено.”  Джордж Бърнард Шоу

“Занимавайки се с екстремни спортове, внимавайте адреналинът да не напълни обувките ви.”

“Животът е борба. До обед – с глада, след обед – със съня.”

“Когато жена казва, че няма какво да облече – това означава, че няма нови дрехи. Когато мъж казва, че няма какво да облече – това означава, че няма чисти дрехи.”

“Както и да се въртиш, задникът ти все е отзад.”

“Тясната специализация в широкия смисъл на думата е широка идиотизация в тесния смисъл на думата.”  Джордж Бърнард Шоу

“Каквото трезвият само си мисли, пияният вече го е направил.”

“Не мога така да стоя, докато другите работят. Ще ида да си полегна.”

“Щом сте обилно окосмен, излишно е да се правите на маймуна.”

“Фактът, че вярващия е по-щастлив от скептика, по нищо не се отличава от факта, че пияният е по-щастлив от трезвеника.”  Джордж Бърнард Шоу

“И важните клечки са от дърво.”

“Ако искаш да се почувстваш звезда – сядай на елхата!”

“Безпричинен смях – признак, че или сте идиот, или красива девойка.”

“Червеят на съмнението гризе най-често дървените глави.”

image

“Ако смятате, че никотинът не влияе на гласните струни на жените, пробвайте да изтръскате пепелта от цигарата на килима.”

“Винтът, забит с чук, държи по-здраво от пирон, завъртян с отвертка.”

“Отваряте ли си очите на четири, ще ударите кьоравото.”

“Някои не ги бива за нищо, но са способни на всичко.”

“Ако често ви се качват на главата, ще оплешивеете бързо.”

“Голата истина не винаги е приятна за гледане.”

“Само падналите от небето си мислят, че ги е донесъл щъркелът.”

“Не се опитвайте да удавите мъката си с алкохол – тя умее да плува добре.”

“Понякога, за да накарате някой да каже истината, трябва да го излъжете.”

“Ако сте като кон с капаци, излишно е да си отваряте очите на четири.”

“Без петел и кокошката може да изкукурига.”

“Понякога алкохолиците оставят пиенето и после… не могат да се сетят къде са го оставили.”

“Обикновено тия, дето им е широко около врата, ги стяга шапката.”

“Някои се броят на пръсти, други я карат през пръсти, трети не си мръдват пръста, но винаги са готови да те посочат с пръст или показвайки ти среден пръст да те оставят с пръст в устата.”

image

“За черногледия и през розови очила светът си е същият.”

“Не искате ли да изплюете камъчето, рискувате да хванете зъбен камък.”

“И сред вегетарианците се намират канибали.”

“И далтонистите сънуват розови сънища.”

“Ако сте кръгла нула, излишно е да се правите на три и половина.”

“Единствения недостатък на парите е, че са недостатъчно.”

“Стане ли напечено – само печените оцеляват.”

“Не е нужно да умеете да яздите, за да си разигравате кончето.”

“Смачкаш ли главата на змията в пазвата си – извади и таралежа от гащите си.”

“Метеоролозите познават времето от дъжд на вятър.”

“След нощ, която не си спомняте, идва ден, който няма да забравите.”

“Ужасно е да намираш интересни неща в главата си и да не знаеш какво правят там.” Тери Прачет

“Купих си нощно шкафче, но къде да го държа през деня…”

“Живея в малко градче и, за да не стане то още по-малко, смятам да продължавам да живея в него.”  Плутарх

“По-добре си дръж устата затворена и бъди смятан за глупак от колкото да я отвориш и да премахнеш всички съмнения.” Марк Твен

image

“Да планираш отпуска е много лесно – началникът, казва кога, жената казва, къде!”

“Нищо не изморява началника така, както излизането на подчинен в отпуск.”

“Любовта е като пясъчен часовник — пълни сърцето, но изпразва главата.”

“Всеки изход е вход за някъде.”  Том Стопард

“Много обичам работата, с часове бих седял да наблюдавам хората, които работят.”  Джеръм К. Джеръм

“Бедната мъдрост често става роб на богатата глупост.”  Уилям Шекспир

“Ние не отстъпваме, просто напредваме в друга посока.”  ген.Оливър П. Смит

“Да работиш бързо означава да правиш бавни движения без прекъсвания между тях.”

“На днешно време трябва да си перко, за да не изперкаш.”

“Колкото повече се изкачва маймуната, толкова повече се вижда задникът й.” Ш.Оливие

“Ако всеки ден ви боли на различно място, значи сте здрави.”  Стоян Миленков

“Никога не е късно да имаш щастливо детство.” Бен Фурман

източник : https://lazara.bg

Гласувай:

Следващ постинг
Предишен постинг

1. batogo - !!!:))) Поздравления и благодарности, Еми1!
20.11.2018 07:34
Предложеното от теб е едно добро начало за деня!
Пожелавам ти го и на теб!
цитирай
2. emi1ts - Благодаря ти!
20.11.2018 08:20
batogo написа:
Предложеното от теб е едно добро начало за деня!
Пожелавам ти го и на теб!

Да,с хубаво настроение денят е по-лек и приятен и работата спорна!:)Пожелавам и на теб приятен ден и успешна нова седмица!
цитирай
3. vesever - Забавлявах се и аз, някои мисли са ...
20.11.2018 11:05
Забавлявах се и аз, някои мисли са много смешни и същевременно много верни... ))
Поздрави, Еми!
цитирай
4. emi1ts - Благодаря Веси!
20.11.2018 11:28
vesever написа:
Поздрави, Еми!

Да,така е:)!Радвам се,че споделихме!С пожелание за хубав ден и повече пухкав сняг
за наближаващите празнични дни!
5. troia - Здравей,
20.11.2018 13:07
Еми! Снощи четох постинга ти и така се смях. Много ми допадна : Животът е борба. До обед – с глада, след обед – със съня.” Така си е. Сега се боря с глада.:))
Шегата настрана, но в тях има доста мъдрост.

Весел ден!
цитирай
6. emi1ts - Благодаря Катя!
20.11.2018 13:25
troia написа:
Шегата настрана, но в тях има доста мъдрост.
Весел ден!

Така си е ! :)Радвам се,че ти харесаха мислите!С пожелание за приятен ден и хубаво настроение през цялата седмица!
цитирай
7. donchevav - Чудесен подбор! И си права - запо...
20.11.2018 17:03
Чудесен подбор! И си права - започнах да чета за забавление, но постепенно много от мислите ми допаднаха и като мъдрости. Една от тях ми напомни какво все разказваше моята баба: когато била слугиня в гр. Свищов /нещо, което по нейно време било много престижно като подготовка за живота на едно момиче от село/, нейната госпожа я учела да мълчи - всички щели да мислят, че го прави, защото е умна и възпитана, а ако е глупава и проста, поне нямало да се забележи:))) Точно като в мисълта на Марк Твен:
“По-добре си дръж устата затворена и бъди смятан за глупак, отколкото да я отвориш и да премахнеш всички съмнения.”
Благодаря, мила Еми! Прегръдка с пожелание за хубава, топла и уютна, ноемврийска вечер!
цитирай
8. emi1ts - Благодаря мила Вени!
20.11.2018 17:47
donchevav написа:

Радвам се и благодаря за споделените от теб мисли и интересните спомени.На мен също ми е много забавно четейки ги всеки път!За мисълта на великия Марк Твен няма съмнение в правотата и мъдростта която съдържа.Трудно се учи и усвоява това,според мен изкуство в комуникацията с хората кога и какво трябва или не трябва да се каже.Най - сигурният начин е да се учим от опитите грешките!:)Благодаря ти отново и ти пожелавам хубава вечер и прекрасно настроение!Прегръдки!

Търсене

За този блог