Потребителски вход

13.09 18:55 - Къде отиват парите от CO2 квотите
Автор: vigodakovski Категория: Бизнес
Прочетен: 106 Коментари: 0 Гласове:

Последна промяна: 13.09 19:42

Държавната ТЕЦ "Марица изток 2" е платила за 5 г. над 570 млн. лв. за покупка на квоти въглеродни емисии и сега се нуждае от план за стабилизация, съобщи пресцентърът на Министерството на енергетиката. Министърката ни Теменужка Петкова е наредила да се създаде работна група, която да анализира финансово-икономическото състояние на дружеството.

Щом само от една ТЕЦ някой прибира 570 млн. лв. за 5 години, то световния пазар за тези емисии е огромен. А тоя, от когото сме купили  квотите, какво е направил за природата? Колко дървета е засадил? Защо не ни кажат? Защо няма журналисти, които да разследват? Защо няма доклади? Били спестени някакви количества СО2. Защо се плащат пари за "замърсяването" с безвредния газ, който издишваме?

Търся си информация как се разпределят парите от СО2 квотите. Кой ги прибира? И прави ли се с тях нещо за природата?

ТЕЦ "Марица изток" 2 е основна базова мощност, от стратегическо значение за електроенергийната система както на България. През миналата година загубата на дружеството беше близо 163 млн. лв. Цената на тwitterока пак ще се вдигне.

Тагове:   политика,   корупция,

Гласувай:

Следващ постинг
Предишен постинг

1. truthful - Преди всичко трябва да знаем къде ...
13.09 20:56
Преди всичко трябва да знаем къде участвува СО2. Той участвува в най-главния процес на Земята а именно ФОТОСИНТЕЗАТА. Без него живота изобщо не би съществувал. Как протича фотосинтезата?
Общото уравнение на кислородната фотосинтеза е:
2n CO2 + 2n H2O + фотони = 2(CH2O)n + 2n O2
въглероден двуокис + вода + светлинна енергия = въглехидрати + кислород
Приказки за квоти за СО2 са приказки, които означават: Трябва да плащате за живота си! А това е чудовищно! Няма нищо вредно от СО2 за природата, разбирате ли? Вредни са други неща, но не и СО2!
цитирай
Търсене